תכנון ועיצוב פנים

למי מתאים עיצוב פנים?

שלא כפי שנהגו לחשוב בעבר, עיצוב פנים אינו מותרות, והוא נחוץ לכל אחד המעוניין לנצל באופן חכם ומיטבי את הבית/ החלל, תוך התייחסות להנדסת אנוש ואסתטיקה. ניתן להיעזר בעיצוב פנים בצורה יעילה בחללים קטנים או גדולים כמו דירות ישנות, חלל "עייף", שינוי ייעוד החלל וכדומה, אך כמובן גם לאלו הבונים בית חדש וזקוקים להתאמה לצרכי הדיירים החדשים.

מהם שלבי העבודה בעיצוב פנים?

על מנת להגיע לתוצאה הרצויה נדרשת עבודה מוקדמת כהכנה לכלל הפרויקט:

שלב 1- הצעת מחיר

נעים מאד. איתם שניר, מעצב פנים. 

עם פנייתכם אליי, נתאם פגישת  הכרות מקדימה להיכרות ולהסבר על התהליך הצפוי לנו יחד. בפגישה זו נעלה על הכתב מהן הציפיות והדרישות שלכם ומתוכן אפיק את הצעת המחיר לפרויקט. 

היה וההצעה מתקבלת, נקיים פגישה נוספת, בה נחתום על חוזה עבודה מסודר תוך פירוט מעמיק על הצפוי לנו, כמו גם לו"ז לפרויקט. 

שלב 2 - אפיון הפרויקט ובניית מסגרת תקציב

שלב זה הינו למעשה העמוד המרכזי בפרויקט, שכן, כאן אנו מגבשים רשימה מפורטת של הצרכים שלכם מהבית בכלל ומכל חלל שבו בנפרד. לקראת שלב זה, אשלח אליכם שאלון מפורט על אופי והרגלים, מנהגי אירוח, תחביבים, עיסוקים וכדומה. נאפיין את הסגנון העיצובי המועדף אליכם ונגדיר מסגרת תקציב (אעביר אליכם טבלה שתשרת אותנו לאורך כל התהליך, בה נגדיר את הפריטים והמוצרים השונים להם אנו זקוקים ונעקוב אחר התקציב בעזרתה).
לסיכום השאלון, נתאם פגישה בת שעתיים לערך בה נדייק ונהדק את כלל הפרטים אשר מילאתם בשאלון, כמו גם את החלומות והרצונות שלכם (זה הרגע שלכם!).
במקביל לפגישה זו נערוך היכרות עם סוגי החומרים השונים המאפיינים את הסגנון העיצובי שבחרתם ואת פלטת הצבעים האהובים עליכם, על מנת שנוכל לשלב בין כל אלו באופן הרמוני וליצור את הבית המדויק עבורכם.

שלב 3- מידות וסקיצות עפ"י האפיון

מ-ת-ח-י-ל-י-ם! 
לקיחת מידות בבית/ בחלל המיועד מתבצעות ע"י מודד מוסמך, אשר מעביר אליי (המעצב) את כל הנתונים האמיתיים מהשטח ועל בסיס אלו מתחילים את התכנון.
סקיצות ופרזנטציה
אציג לכם עד 3 סקיצות, מהן נבחר את זו שאהבתם מבין האחרות, או נשלב חלקים שונים מהסקיצות לכדי אחת שלמה שתהיה המתאימה לכם ביותר.

שלב 4 - סגירת התכנית , הדמיה, תכניות מותאמות ומפרט עבודה למכרז קבלנים

הדמיה תלת ממדית 
את הסקיצה הנבחרת נעבד להדמיית תלת מימד, ללא ציון חומרים, בכדי להשאיר את הראש פתוח לרעיונות שונים.
תוכניות למכרז קבלנים
תכניות עבודה מפורטות לביצוע: הריסה, בנייה, העמדת ריהוט, אינסטלציה, חשמל, תאורה, ריצוף, פריסות חדרי רחצה מטבח, כולל תכנון ועיצוב פרטי נגרות אמן ומסגרות, מותאמים לבית.
בחירת חומרים סופיים
יחד נצא לימי רכישות ובחירת חומרי גמר כמו: ריצוף, חיפוי, דלתות פנים, כלים סניטריים וכו'.
מפרט ביצוע לעבודה
מפרט המתאר את דרישות העבודה והכמויות אותו נוציא למכרז, לקבלת הצעות מחיר מקבלנים שונים.

שלב 5- בחירת קבלן מבצע ואופן ההתקשרות מולו

המלצתי לבחון 3-4 קבלנים שונים להתרשמות. חשוב לבדוק פרויקטים שביצעו כמו גם המלצות. כמעצב מקצועי, אני מסייע ומייעץ בבחירת הקבלן המבצע (עפ"י צורך) ומולו ייחתם חוזה עבודה נפרד. חלק חשוב ביותר בהצלחת התהליך הוא כימיה עם הקבלן, מקצועי ככל שיהיה, אם אין כימיה בניכם, הפרויקט יהיה קשה, מסורבל ומתיש. 

שלב 6 - השיפוץ

מעבר לתכנון והחלוקה מחדש של החללים בבית, מומלץ לשלב תהליך של הום סטיילינג (הלבשת הבית), הכולל רכישות פריטי ריהוט, גופי תאורה, צבעים, טפטים, טקסטיל, אביזרים וכדומה.
במהלך הפרויקט אגיע לאתר על מנת לוודא כי העבודה בשטח מבוצעת בהתאם לתכניות המאושרות, אציין כי זהו אינו פיקוח בנייה ורצוי להעסיק מפקח בנייה מקצועי, אשר יהיה בשטח בכל יום, יעדכן וידווח על תקלות/ בעיות/ התקדמות וכדומה.

לפרטים נוספים על תהליך תכנון ועיצוב פנים לחצו כאן!

    אשמח לעמוד לרשותכם.

    איתם שניר – מעצב פנים