בית בבנימינה

כאן גרים בכיף: משפחה עם שלושה ילדים

הגודל: כ-160 מ"ר, 2 קומות

המטרה: עיצוב מחודש וריענון לחדרי הבית, אחרי 15 שנות מגורים

צילום: נויה שילוני חביב

 

אז מה עשינו?

העיצוב התמקד בחדרים שבקומה התחתונה, הכוללים את חדר השינה של ההורים, חדר שינה של בתם המתבגרת וחדר העבודה. לפני שנכנסנו לפרטי העיצוב הקטנים, החלפנו את הריצוף הקר לפרקט עץ נעים, מה שקבע מיד את הטון העיצובי ונסך בכל חדרי הבית חמימות ורעננות. ומה עוד עבר תחת ידינו? בואו לגלות.

חדר השינה

חדר השינה עליו חלמו ההורים כלל מראה יוקרתי, רך ונעים. התמקדנו, ראשית, בריהוט הקיים בחדר וניסינו להבין מה נשאר – ועל מה מוותרים. על המיטה המדהימה של הזוג לא רצינו לוותר, ולכן רק חידשנו את צבעה והענקנו לה חיים מחודשים.

אחד האלמנטים שהזוג רצה להחליף יותר מכל (ובצדק) היה גוף התאורה שעיטר את תקרת החדר מרגע בו נכנסו לבית – ואכן, הנברשת הנהדרת אותה בחרנו השתלבה נהדר בחלל והעניקה לחדר כולו מראה יפהפה ועדין, בעיצוב אירופאי-וינטאג'י מיוחד במינו.

הצורך במקומות אחסון בא על מקומו באמצעות רהיט מקורי ומיוחד, אותו הכנתי בתוכנית נגרות מפורטת המתאימה לחלל ולצרכים של הזוג. המגירות חולקו באופן חכם ומתוכנן מראש, בהן תכננו מקום לכלל האביזרים בחדר – ממירי טלוויזיה, מוצרי חשמל שונים ובקיצור: כל מה שאנחנו לא באמת יודעים איפה לשים, אבל ממש לא רוצים שיהיה לנו מול העיניים כל הזמן. התוצאה הפסטלית-מעושנת לפניכם.

חדר עבודה

חדר עבודה הוא מקום של השראה נעימה ושקטה. כחלל הדורש מהשוהים בו ריכוז מקסימלי, חייבים לתכננו כך שהאלמנטים בו ישתלבו בהרמוניה זה עם זה. דיירי הבית נזקקו לשטח גדול הכולל שתי עמדות עבודה רחבות ידיים. התגייסתי למשימה ויצרתי עבורם תכנית נגרות מפורטת לעמדת עבודה בהתאמה אישית.

החדר כולו משלב בין פתוח לסגור ויוצר הרמוניה בין אחסון לאווריריות – עמדות אחסון סגורות לקלסרים ומסמכים שונים וחללי אחסון פתוחים ונעימים, בצבעים רכים, מרגיעים ונעימים. כך ניתן להגיע למינון מדויק ולאיזון בין חלל הממוקם בבית – אך נועד לצרכים עסקיים.

חדר לנערה מתבגרת

אם אתם מכירים את זה מקרוב – וודאי תזדהו עם הסיטואציה. הילדה הקטנה הפכה לנערה מתבגרת, עם צרכים חדשים ורצון לעיצוב בוגר יותר. הנערה בחרה טפט גרפיטי מדליק וצבעוני, והוא שקבע את הטון העיצובי בחלל כולו. כדי לאזן את המראה הדומיננטי, הוספנו וילונות רגועים ושמרנו על מראה סולידי ביתר קירות החדר. לשידה המיוחדת לצד המיטה יש שימוש כפול – שידת לילה ואמצעי אחסון נוח (ויפהפה!).