בית פרטי במושב גבעת עדה

כאן גרים בכיף: זוג בבית פרטי

גודל: 140 מ"ר, חמישה חדרי שינה

המטרה: עיצוב פנים מלא והלבשת הבית

צילום: נויה שילוני חביב

אז מה עשינו?

היה היה פעם (לא כל כך מזמן, האמת 😊 ) זוג שבנה בית חדש ויפה. רגע אחרי שקיבלו את היתרי הבנייה ורגע לפני שהתחילה הבנייה בפועל, החליט הזוג שהבית החדש צריך להיות מסונכרן עם צרכיהם המדויקים, ושחייבת להיות לו שפה עיצובית אחידה שתואמת את הסגנון האישי של שניהם, בפלטת צבעים המשלבת בין לבן, שחור, אפור וגווני עץ. כאן אני נכנסתי לתמונה. ההחלטה שהם קיבלו הייתה לא פחות מגאונית, שכן שילוב מעצב פנים בפרויקט לפני שמתחילה הבנייה זו הדרך הטובה ביותר לקבל את ההתאמה המושלמת ולחסוך הוצאות רבות שעלולות לצוץ כשרוצים להתאים מחדש תשתיות קיימות.

מלאכת עיצוב הפנים כללה בחירת חומרי גמר, תכנון המטבח, הסלון, חדרי הרחצה וחדר השינה, זאת לצד שדרוג מערך התאורה בבית לכדי תוכנית תאורה מעוצבת ופונקציונלית, בניית ריהוט בהתאם לצרכים ולמבנה החלל ואפילו חשיבה על מיקום השקעים במטבח (אם כבר התאמה, אז עד הסוף! 😊). בואו לראות מה יצא.

מטבח

המטבח עתיד לשרת את בני הזוג לעוד הרבה שנים (יפות ומאושרות), ולכן נדרשה כאן חשיבה מקיפה שלוקחת בחשבון את הצרכים המשתנים של דיירי הבית. ערכנו תוכנית תאורה שמחלקת את המטבח לפונקציות השונות – בישול, תאורת אווירה וכדומה, תכננו מקומות אחסון, בנינו אי עשוי עץ אלון במטבח הכולל גם כיריים אינדוקציה, הוספנו המון מקומות אחסון ופינות ישיבה ושיחקנו עם החומרים השונים – שיש לבן עם נגיעות שחורות, גוונים שונים של אפור ושילוב מטריף של עץ באי ובארון השירות במטבח. השילוב של העץ עם פלטת הצבעים המלאה הוא שילוב אמיץ, אבל דווקא כיוון שמדובר בעיצוב נקי ובצבעים מסורתיים, הוא יצר כאן עניין ודרמה יפהפיים.

ספרייה בכניסה לבית

3.70 מטר. זה הגובה של הספרייה המרשימה והא-סימטרית הזו, שנבנתה בתוכנית נגרות אישית שלי. מלבד היותה מקום אחסון לספרים וחפצי נוי, הספרייה משמשת כחוצץ בין הכניסה לבין סלון הבית ויוצרת מבואת כניסה נעימה והרמונית.

פינת אוכל

בעוד שהאי במטבח, הספרייה והחיפוי של השידה בסלון עשויים עץ אלון בהיר, הגוון שח השולחן בחדר האוכל כהה ודרמטי יותר. אל תפחדו לשלב בין סוגי עץ שונים וגוונים שונים, התוצאה יוצרת עניין בחלל וכפי שתוכלו לראות מיד, היא יפה ממש!

סלון

אם יתר חלקי הבית נאמנים לפלטת הצבעים שנקבעה, הרי שבסלון מצפה הפתעה: ספה יפהפייה בצבע טורקיז! גם כאן שילבנו תוכניות בהתאמה אישית. את חיפוי הטלוויזיה, העשוי עץ אלון, עיצבתי לבני הזוג בעבודת נגרות אישית, ממנה יוצא מזנון תלוי ויפה. כל חיבורי החשמל, כפי שתראו, מסתתרים מאחורי הנישה והמראה המתקבל אסתטי ויפה.

חדרי רחצה

כל הברזים בבית שחורים, ואין גבול ליופי שהאלמנט ה(לכאורה) קטן הזה מייצר. גם בחדרי הרחצה נשארנו נאמנים לברזים שחורים ודרמטיים, ותחתיהם – ארונות אמבט עשויים עץ אלון, עם כיור מונח לבן וחיפוי דרמטי על הקיר בגוונים שונים של אפור. פלטת הצבעים נשמרה, והתוצאה יפהפיה.

חדר שינה

החדר נקי ולבן, לכן הקיר האחד שבחרנו לצבוע בשליכט צבעוני עם טקסטורה שבר בהצלחה את המראה הנקי ויצר עניין בחלל. לצד הדרמה שיוצר הקיר הכחול, הוספנו הדום בצבע כחול המתכתב עם הקיר, ומהחלון ניבט אלינו נוף ירוק פסטורלי (בכל זאת, אחד האזורים היפים בארץ…). התוצאה: ביתית, חמימה וצבעונית אך עדיין נקייה ואלגנטית. בעוד שבמרחבים הציבוריים בבית בחרנו בריצוף גרניט פורצלן (80*80 בצבע אפור בהיר, אם תרצו להתהדר באחד כזה בעצמכם…), בחדרי הבית בחרנו בריצוף דמוי פרקט, לתוצאה חמימה ונעימה.