בית ורוד בקיבוץ

כאן גרים בכיף: זוג הורים ושלושת ילדיהם

הגודל: דירת ארבעה חדרים

המטרה: מסלול אקספרס – למקסם את גודל הדירה וליצור שפת עיצוב אחידה ומקורית

צילום: נויה שילוני חביב

 

אז מה עשינו?

חדי העין שביניכם יבחינו שהתמונות הבאות נראות ממש כמו הפרויקט הקודם שסיקרנו לפני מספר שבועות. אז לא, זו לא פאטה מורגנה ואתם ממש לא הוזים – באמת מדובר במבנה דירה זהה! הדירה פונה לאותה כיוון, הדיירים מתגוררים באותו הבניין, אך התוצאה שונה לחלוטין.

אז מה קורה כשמעצב אחד פוגש שני דיירים בשני בתים שונים, עם מבנה זהה? בואו לגלות!

למרות שגם הזוג שלפנינו ביקש לעשות סדר בחפציו הקיימים, לבחור מה לרכוש ומה כדאי להשאיר ולעצב את ביתו החדש שבקיבוץ, ולמרות שמדובר, ככלות הכל, בדירת קבלן זהה לחלוטין באותו הפרויקט, אין ייחודי ממנה. הבית עוצב באופן מלא על פי הסגנון האישי של הזוג והצרכים של בני המשפחה – ואת התוצאה תוכלו לשפוט מיד.

סלון, הול כניסה ופינת אוכל

הפריטים היפהפיים שלפניכם נרכשו, רובם ככולם, מאיקאה ומאתר האונליין "KUALA". שני המותגים הללו מציעים קטלוגים גנריים למדי, אך אנחנו לקחנו על עצמנו את האתגר המשמח: הפיכת החלל לאישי מאוד, כזה שמדבר בשפה העיצובית של בני הבית, מבלי "להקפיץ" את התקציב למרומים.

בני הזוג רצו לשמור את הסלון שלהם ולהתאים את יתר פריטי העיצוב בחלל אליו, וכך יצאנו למסע השלמות ורכישות ויצרנו מעטפת מעוצבת ופרקטית לרהיטים הקיימים.

בחרנו שילובים מעניינים של צבעים וחומרים, הוספנו תמונות של אמנים המשתלבים להפליא עם הצבעים הנבחרים ושידרגנו את הספרייה התלויה באמצעות צביעתה מחדש.

בחדר האוכל הוספנו מנורה מדהימה בעבודת יד של אמנית קרמיקה (סטודיו "שיבוצים" בבנימינה – Google It, לא תתחרטו) והיא הפכה את החלל לצבעוני ומיוחד ברגע. במקום פינת אוכל שקטה ומאופקת, קיבלנו אזור אירוח יפהפה ש"שובר" את הקטלוגיות והופך למיוחד במינו בהינף מנורה.

אחת החולשות העיצוביות שלי היא ללא ספק עציצים – ולא היה מאושר ממני כשגיליתי שגם בני הזוג חובבים את הירוק-הירוק הזה. את הצמחים הטבעיים שילבנו באינספור פינות בבית, מה שתרם לתחושת רעננות ועיצוב קליל, חמים ונעים.

בהרבה בתים אין מקום ליצירת חלל עבודה נפרד. זה היה המקרה גם בבית שלפנינו, אך אנחנו לא אמרנו נואש ויצרנו חלל עבודה בחלל המרכזי של הבית, מבלי לוותר על תחושת המרחב הנצרכת בסלון מחד ומבלי לפגוע באווירה השקטה והאינטימית שמצריך חלל העבודה.

חדר השינה

את קיר ה"כוח" בחדר השינה צבענו בוורוד עתיק[קכט2]  והוספנו עבודת מקרמה יפהפיה בעבודת יד. קיר דומיננטי בחדר השינה ממקד את תשומת הלב אליו – ובמקרה שלנו, המראה שהתקבל כל כך יפה, שמי בכלל רוצה שתשומת הלב תופנה לאזור אחר? 😊

את שידות הלילה ציידנו במנורות לילה. שילוב בין מנורות לילה שונות – אחת תלויה ואחת עומדת – יצר מראה אקלקטי ומותאם אישית לצרכים של בני הזוג. בעיני מדובר בבחירה עיצובית מדליקה שנראית פשוט טוב!

הצבעים

פלטת הצבעים כאן נראית לכם הרמונית? ובכן, דעו כי מדובר בבחירה אמיצה למדי. גווני הירוק המעושן והוורוד המעושן שלפניכם הם לא חלק מפלטת הצבעים המסורתית, אלא מדובר בשני קצוות – היוצרים יחד הרמוניה מדהימה.

אני מאוד מאמין בהבאת ההרמוניה המתרחשת בטבע אל עיצוב הבית. ממש כפי שבשדה פרחים תמצאו מגוון צבעים שאינם בהכרח מתאימים זה לזה אך הם עדיין פורחים יחד (והתוצאה מהממת!), כך גם בבית שלנו אנחנו יכולים להשתמש בבחירות ושילובי צבעים מעט נועזים. כמעט תמיד תגלו שלמרות שלא חשבתם על השילוב הזה מלכתחילה, התוצאה יפהפיה. בעצם, אני אפסיק לדבר, בואו לראות בעצמכם 😊