רמת גן פינת ניו יורק

כאן גרים בכיף: רווק בן 26

הגודל: דירת סטודיו בגודל 30 מ"ר

האתגר: מיקסום הפוטנציאל של החלל בתקציב צנוע

התוצאה: לופט ניו יורקי עם השפעות מקומיות

צילום: נויה שילוני חביב

 

איך עשינו את זה?

הפיכת 30 מ"ר ללופט מעוצב ומרווח זו לא משימה פשוטה – אך היא מהנה במיוחד. מטרת העל שלנו הייתה לעצב את החלל, להפוך אותו לכמה שיותר מרווח ונעים, וכל זה – בתקציב צנוע, יחסית. איך עושים את זה? באים עם ראש פתוח, חושבים יצירתי ויוצאים מתוך לקופסת הפתרונות המיידים. את התוצאה תוכלו לשפוט מיד.

הופכים חסרונות ליתרונות

על חצי קיר בדירה, באזור השינה, משתרעת נישה שקשה לפספס. החלטנו להפוך את החיסרון ליתרון והבלטנו את הנישה באמצעות צבע בטון דומיננטי. מלבד העיצוב המחודש, הנישה הפכה פונקציונלית והיא משמשת כמדף לכל דבר. בנוסף, חיברנו תחתיה פלטת עץ מתקפלת הנפתחת לשולחן עבודה או שולחן אוכל במקרה הצורך וביתר הזמן – לא תופסת מקום כלל.

כדי לשדרג את מיטת העץ הפשוטה, הוספנו ראש מיטה עשוי פלטת עץ.

בלופט קטן בו הגבולות בין החללים השונים מיטשטשים, כדאי לחשוב על פתרונות יצירתיים לחלוקת החלל. כך למשל באזור המטבח החלטנו להציב לוח OSB  לאורך המקרר, שחצץ בין המטבח לאזור השינה ושירת אותנו גם ברמה האסתטית. הצבנו תחת הלוח מגירה מדליקה המשמשת לאחסון ספרים ועציצים והבית הואר ברגע.

מטבח

הוויז'ן העיצובי בכל הבית משלב בין לוק אורבני-תעשייתי-ניו יורקי לבין נגיעות מקומיות-נוסטלגיות. בחלל המטבח הוויז'ן הזה הגיע לשיאו באמצעות צביעת קירות המטבח בצבע גיר ועליהן – שרטוט תוואי הרכבת הקלה בתל אביב – הגרסה המקומית לסאבווי האמריקאי.

הקו המקומי נמשך גם בקירות נוספים במטבח, כשאחד מהם קושט בציור של שלט רחוב נוסטלגי – הרחוב בו ממוקם הבית.

מלבד העיצוב המדליק, המטבח עוצב מחדש לחלוטין. דלתות המטבח הישנות הוחלפו בחדשות ושודכו להן ידיות בגווני זהב-ברונזה. בנוסף, החלפנו את הריצוף לחלוטין בפרקט חמים ונעים ובטפט בריקים על הקיר, מה שתרם למראה האורבני.

 

הדברים הקטנים שמוסיפים

אחת הדרכים החביבות עליי להוספת טאצ' אישי בחלל ו"הרמה" עיצובית היא תוספת צמחייה ועציצים ירוקים – נסו ולא תצטערו, הדירה שלכם תודה לכם על כך. גם כאן, בחרנו לקשט את הדירה באוסף קקטוסים ועציצים המפארים את המבואה ותורמים לתחושת חמימות וביתיות.

הקיר הצבעוני והאקלקטי הוא אחד הקירות המיוחדים בבית. הוא מורכב מגלויות, צילומים ואמנות ישראלית היוצרים יחד מראה אורבני-נוסטלגי שקשה להתעלם ממנו. מלבד התצלומים הללו, תלינו גם מגירה שהוסבה לשידת כניסה אלטרנטיבית. גוף התאורה המיוחד שהכנו לגמרי לבד מאיר עליה ויוצר פינה נעימה להפליא.