הבית בקיבוץ

כאן גרים בכיף: זוג הורים וארבעת ילדיהם

הגודל: ארבעה חדרים

המטרה: מסלול אקספרס – למקסם את גודל הדירה ויצירת שפת עיצוב אחידה

צילום: נויה שילוני חביב

 

אז מה עשינו?

מה קורה כשעוברים מדירה פצפונת לדירה רחבת ידיים? קודם כל, פורצים בריקוד הורה סוער בין המטבח הענק, הסלון העצום וחדרי השינה המרווחים. כעת, כשרמת האדרנלין בדם נרגעה, זה הזמן להחליט מה ממשיך איתנו לדירה החדשה, מה נשאר מאחור ואיך יוצרים שפה עיצובית אחידה המשלבת בין החדש והוותיק. או במילים אחרות: מסלול "עיצוב אקספרס" קלאסי. זה בדיוק מה שביקשה לעשות משפחה נחמדה מקיבוץ במרכז הארץ – ואני הייתי שם בשבילם.

הקירות

את קירות המסדרון והסלון צבענו בצבע מנטה רענן ומשמח. הבחירה לצבוע שני קירות בבית, הממשיכים זה את זה, היא בחירה שיוצרת הרמוניה נפלאה בין החללים וגם יוצרת אשליה של גודל ומרחב.

קיר "כוח" אחד. זה כל מה שצריך כדי ליצור עניין וטקסטורה בחלל. בחרנו טפט מגניב ונעים המשתלב עם המיטה – ו"לוקח" את תשומת הלב אל האזור המרכזי של החדר. התוצאה לפניכם 😊

האבזור

מסלול "עיצוב אקספרס" מוכיח שגם בתקציבים מאתגרים יותר אפשר ליצור נפלאות, וגם כשקונים פריטים חדשים מ"איקאה" ורשתות גדולות נוספות – אפשר ליצור חלל עם נגיעה אישית, רחוק מאוד מקטלוגים גנריים ושופע פריטים אישיים שעושים "לב" בבית. עד כמה הלב נוכח בבית הזה? שימו לב לתמונה הנפלאה הזו, שבחרנו לתלות מעל פינת האוכל הביתית. את הציור המיוחד הזה, של החוף הים בקיבוץ, צייר סבו של אב המשפחה, ממקימי הקיבוץ.

הפריטים שנשארים

שליחות במפרץ הפרסי מבטיחה שני דברים: 1. אוצר המילים שלך יהיה עשיר יותר. 2. הבית שלך יתמלא בפריטי עיצוב אתניים מהממים. המשפחה, שהייתה בשליחות שכזו, הביאה איתה לא מעט פריטים עיצוביים, כל אחד יפה בדרכו. יחד בחרנו מה ימשיך איתם לדירה הבאה ועשינו מיקס בין פריטים אותנטיים לבין פריטים טרנדיים ועכשוויים. כך הבטחנו שכל פריט יקבל את הבמה הראויה לו ולא יבלע בחלל. כמה שזה יפה!