קפיצה לשרון

כאן גרים בכיף: זוג עם שני ילדים קטנים

המטרה: להפוך דירת קבלן גנרית למעוצבת ומותאמת אישית

צילום: נויה שילוני חביב

 

אז מה עשינו?

שינסנו מותניים, הגינו רעיונות, כתבנו תוכניות – והפכנו את הסלון, מבואת הכניסה, חדר השינה ושני חדרי הרחצה שבבית לממלכה של עיצוב. לכל אורך התהליך, שמרנו על קווים נקיים ואלגנטיים מחד, אך גם חמימים ומעוגלים מאידך. אז איך נראית הרמוניה? הנה דוגמה למייקאובר שעשינו בסלון הבית:

הסלון

בבית לא היו מקומות אחסון רבים, ובני המשפחה היו זקוקים להם. מאוד. מצד שני, לא רצינו להעמיס על החלל וליצור מראה של חדר ארונות בלב הסלון. מאחר ובהכשרתי אני עוסק גם בתכנון עבודות נגרות, עיצבנו יחד ספריה ענקית – שהיא גם גולת הכותרת של הפרויקט.

הספרייה הגדולה מחולקת לשתי יחידות שונות, כל אחת מהן מכילה נישות אחסון רבות ולמעשה פותרת את הצורך הפרקטי, מבלי שהדבר בא על חשבון המראה האסתטי והמאוורר של הסלון. וכך, מדירת קבלן גנרית הפך חלל הסלון והאירוח של המשפחה למיוחד במינו. ובמקום שאמשיך לנאום כאן לנצח, הנה תמונה שתמחיש לכם את השינוי:

קיר המבואה

או כמו שבני הזוג אוהבים לקרוא לו: "פינת המעצב". מעטפת הבית כולה בהירה ולבנה, ורצינו לזרוק בה מעט צבע. כפי שתוכלו לראות, בפינת המעצב החדשה של בני הזוג יש לא מעט ממנו. את שידת הנעליים הסגולה (הייתם מנחשים שמסתתרות מאחוריה נעליים?) תכננו מאפס וכדי ליצור ייחודיות בהדום שלצידה, רכשנו בד ירקרק ונעים ושידכנו אותם יחד.

עציצים

עדינות של סחלב, נגיעות של ירוק, לצד בד מטורף שמשלב צורות גיאומטריות בשחור לבן, עלים ירוקים ופלמינגו צהבהבים – אין מושלם מזה! זה המוטיב העיצובי של העציצים בבית, אותו פיזרנו ב'נגיעות' בכל החדרים.

חדר השינה 

החלפנו את הרהיטים ושינינו את החדר בהתאם לצרכים של בני הזוג: ארון גדול יותר, מיטה במיקום נוח יותר מתחת לחלון והוספת טאצ'ים בצורת תמונות מיוחדות, שידות לילה מעוצבות, עציצים ועוד.

חדרי הרחצה

ריצוף בצורות גיאומטריות בגווני תכלת וכחול פסטליים ורכים, שיפוץ חדרי הרחצה והפיכתם לפונקציונליים ומעוצבים.

מילה ממני

הפרויקט הזה הוא דוגמה נהדרת לעיצוב במסלול המלא, הכרוך בתקציבים גבוהים יותר. במהלך הפרויקט ערכנו שיפוץ לחדרי הרחצה, שינינו נקודות חשמל, הוספנו תאורה, החלפנו דלתות וכמובן – החלק הארי של העיצוב בפרויקט הזה: יצרנו פריטי נגרות ייחודיים לבני הבית, על פי הצרכים שלהם.

זה אחד הפרויקטים שיותר נהניתי לעשות, כי הוא היה כרוך בהמון הקשבה ללקוח, הבנה של הצרכים המדויקים שלו ושילוב בין סגנונות עיצוב שונים – היוצרים יחד הרמוניה עיצובית. ובגלל שאני אוהב לצאת ממשבצות העיצוב המסורתיות וליצור סגנון עיצוב ייחודי – הייתי המאושר באדם כשראינו יחד את התוצאה