שמונת השלבים לשיפוץ בית בקלות ובפשטות

יש משהו מבטיח בתוכניות עיצוב בטלוויזיה. הן בדרך כלל מתחילות בצילום של בית מט ליפול. פרסומת.

מעצב צעיר משרטט סקיצה.

שתי פרסומות.

דלתות מתפרקות, ארונות מטבח שלא מחוברים עד הסוף לקיר, אמבטיה מתקלפת וריצוף מימי הזוהר של שנות ה -70. מדי פעם הקבלן ובעלי מקצוע שונים מחייכים חיוך החושף שיניים לבנות בוהקות, מספרים שיש עוד מה לתקן, ובתוך דקה הכול מסתדר.

פרסומת.

עכשיו מגיע תורו של המעצב. הוא מרהט את הבית.

פרסומת אחרונה.

45 דקות עברו ו… בית החלומות שלכם מוכן.

זה לא סוד ששיפוץ הוא תהליך מורכב, תהליך שכל מי שחושב לעבור אותו מתעייף רק מהמחשבה. זה גם לא סוד שאף שיפוץ לא באמת יכול להתרחש ב־45 דקות, ושאי אפשר לעצום עיניים, להגיד "הוקוס פוקוס" ולגלות שהכול הסתדר.

לעומת זאת, האפשרות האחרת היא לא לשפץ כלל.

אבל יש גם שיטה אחרת.

זו השיטה האהובה עליי, פשוט כי היא עושה סדר. בשיטה זו אנחנו מבינים

למה אנחנו נכנסים. בשיטה זו הכול כתוב בצורה מאורגנת. אנחנו בודקים כל נקודה, משרטטים טבלה ומשבצים בה את כל השלבים. שיטה זו מרגיעה, מפחיתה חששות, עוזרת בתיאום ציפיות ומאפשרת להבין את התפקיד של כל אחד, ומתי הוא נכנס לפעולה. שיטה זו מגדירה מה יהיה השלב הבא, ובקיצור – עוזרת לייצר נוסחה אמיתית של הצלחה בטוחה.

מבחינתי, כאיש מקצוע, יש בשיטת העבודה הזו 8 שלבים, שהם 8 חלקים של שלב התכנון.

1.  אנחנו נפגשים יחד על כוס קפה ועוגה טעימה, ויוצאים לדרך. ממלאים את שאלון הפרוגרמה – שאלון אישי שאליו מתנקזים כל החלומות, הרצונות, המאוויים שלכם וגם המציאות, הידועה בשמה השני – תקציב.

2. אנחנו ממשיכים ובונים לוחות השראה. כאלה שבהם אנחנו יכולים לראות את החלומות שלכם קורמים עור וגידים בדמות תמונות, חומרים ושאר ירקות, פירות ופיצוחים.

3. פגישות תכנון הקשורות לחשמל, למים ולתקשורת.

אם זו דירה שנייה או יותר, אתם כבר יודעים בדיוק איפה תשימו הפעם כל דבר (לדוגמה – נקודת התקשורת לא תהיה בקיר, שמצידו השני ישן הקטן שלכם).

אם מדובר בדירה ראשונה שלכם, כל הניסיון הרב שיש לי ישמש אתכם.

4. התרגשות. השלב שבו הבית החדש שלכם מקבל חיים. זהו שלב הסקיצות.

אחרי שארגנתי, ניתחתי וחקרתי את כל המשתנים שנתתם לי, אני מגיע אליכם עם 3 סקיצות שונות, שכל אחת מציגה חלופה שונה לעיצוב הבית. מתוכן אתם בוחרים את הסקיצה שאיתה נצא לדרך.

5. הסקיצה הנבחרת מקבלת מקום של כבוד. אתם מקבלים ממני הדמיית תלת־ממד של החלל המרכזי בבית. וכך אתם יכולים לראות איך הכול קורם עור וגידים. נוצרת תמונה ברורה יותר, ואתם יודעים בדיוק מה עומד להיות.

 

6. אנחנו מתחילים בתכנון המטבח, ובמקביל מתחילות להירקם גם סקיצות ראשוניות לריהוט.

7. זה הזמן לבחור את מי שעומד להיות החבר הכי טוב שלנו בתקופה הקרובה – מפקח הבנייה. אליו יצטרפו יועצים מקצועיים לאינסטלציה, לאיטום, לחשמל וכדומה, שיספקו לנו עלויות מפורטות, כדי שנדע איפה אנחנו עומדים אל מול התקציב.

8.סוף סוף יוצאים לבלות :).

2-1 סבבים שבהם נרכוש את הריצוף שחלמתם עליו, את הכלים הסניטריים המתאימים ביותר ואת מה שעומד לגרום לשינוי המהותי ביותר בבית בלחיצת מתג – התאורה. גם שלב זה יכלול איסוף מדויק של הצעות מחיר, כדי שנוכל לעמוד בתקציב אך גם להתחיל להגשים חלומות.

כשהשלב הזה מסתיים, אנחנו ממשיכים לשלב הבא – שלב הביצוע.

שלכם,

איתם שניר

מעצב פנים

מחשבה 1 על “שמונת השלבים לשיפוץ בית בקלות ובפשטות”

כתיבת תגובה

תפריט נגישות